تحویل 144 واحد مسکن طرح اقدام ملی مسکن در کبودراهنگ

تاریخ ارسال : 1402/08/25

تحویل 144 واحد مسکن طرح اقدام ملی مسکن در کبودراهنگ

مدیر بنیاد مسکن کبودراهنگ گفت:به زودی 144 واحد مسکن مهر در قالب طرح اقدام ملی مسکن به متقاضیان تحویل داده می شود.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان همدان، محمد کرم معصومی  در خصوص اجرای  طرح نهضت ملی مسکن شهر نهاوند با اشاره به اینکه در این شهر ستان تاکنون  202 هزار و 755 مورد ثبت نام انجام شده است بیان کرد: ثبت نام ها مربوط به   شهر های  شیرین سو، گل تپه و کبودراهنگ بوده است که در شهر شیرین سوتعداد  69 مورد   در گل تپه 158 مورد  و در شهر کبودر اهنگ 2 هزار 528  مورد بوده که از این تعداد تاکنون 628 نفر تایید نهایی شده اند.

وی در ادامه افزود:از تعداد افراد تایید شده در این سه شهرحدود 224 تخصیص پروژه انجام شده  که تعداد 228 واحد  مربوط به شهر  کبودراهنگ و  62 واحد  در شهر گل تپه اماده تحویل به متقاضیان است.

معصومی با بیان اینکه  بعد از گذشت بیش از ۱۰ سال تکلیف مساکن مهر سابق شهر کبودراهنگ در قالب طرح نهضت ملی مسکن مشخص شد، گفت: واحد های آماده تحویل از مسکن های مهر قبل  است که به دلیل نداشتن متقاضی واگذار نشده بود و اکنون در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است به متقاضیان واگذار شود که در این زمینه هم  تاکنون 144 نفر از کبودراهنگ متقاضیان وجه خود را  واریز کرده اند  که بزودی  واحد ها تحویل داده می شود.

وی در خصوص 62 واحد شهر گل تپه هم ابراز داشت: به دلیل نداشتن متقاضی تاکنون بلاتکلیف مانده است.

مدیر بنیاد مسکن کبودراهنگ با اشاره به  طرح مسکن روستایی اظهار داشت: طرح مسکن روستایی هم یک هزار و  791 مورد سهمیه تخصیص بوده که از این میزان یک هزار و  675 مورد به بانک های عامل معرفی شده اند و تاکنون 838 مورد هم موفق به عقد قرارداد شده اند.

معصومی بیان کرد: متاسفانه در زمینه عقد قرارداد با متقاضی  نسبت به معرفی افراد به  بانک های عامل پایین است که علت آن سخت گیری های بانک عامل در واگذاری تسهیلات به متقاضیان است  ودر این خصوص بانک ها  همکاری لازم را انجام نمی دهند  به طوری که تعدادی از متقاضیان برای  دریافت تسهیلات  انصراف خود را اعلام کردند.

 

موضوع خبر :
  • تحویل
  • 144
  • واحد
  • مسکن
  • طرح
  • اقدام
  • ملی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تحویل 144 واحد مسکن طرح اقدام ملی مسکن در کبودراهنگ چیست؟

سوال: