افتتاح حساب 605 متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان تویسرکان

تاریخ ارسال : 1403/03/30

افتتاح حساب 605 متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان تویسرکان

مدیر بنیاد مسکن تویسرکان گفت: در این شهرستان 6 هزارو762 نفر در طرح نهضت ملی نام نویسی کرده اند که از این تعداد 1227 نفربه تایید نهایی رسیدند و تاکنون برای 605 نفر متقاضی حساب افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان همدان، مدیر بنیاد مسکن تویسرکان در خصوص طرح نهضت ملی مسکن دراین  شهرستان با اشاره به اینکه قانون جهش تولید مسکن وطرح نهضت ملی مسکن مسیر ساخت واحدهای مسکن شهری را ترسیم کرده است  اظهار داشت :بر اساس برنامه ریزی وسیاست گذاری دولت مبنی بر ساخت یک میلیون واحد مسکونی در یکسال تعداد 132 هزار واحد سهم استان همدان است که به استناد آن ثبت نام از متقاضیان واجد شرایط شروع شد ودر شهرستان  6762نفر در این طرح ثبت نام کردند.

وی در ادامه  افزود:  از این تعداد 1227مورد با تکمیل مدارک وسامانه به تایید نهایی رسیدند و بر اساس  میزان زمین فراهم شده برای این افراد برای تعداد 605 نفر از متقاضیان حساب افتتاح شد.

 مومیوند بیان کرد: تاکنون 433مورد از آنها آورده بالای 40میلیون دارند که 213 مورد از آنها به مرحله تخصیص پروژه ودریافت زمین یا واحد  رسیده اند.

مدیر بنیاد مسکن تویسرکان به  وجود5پروژه نهضت ملی دراین  شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت : با توجه به زمین های فراهم شده برای متقاضیان نهضت ملی اکنون 5 پروژه نهضت ملی مسکن در شهرستان تعریف شده که برای ساخت حدود 420 واحد پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: این 5پروژه شامل 4 پروژه گروهای ساخت ویک پروژه بنیاد ساخت است که پروژه بنیاد ساخت به اتمام رسیده وبه متقاضیان واجد شرایط واگذار شده وپروژه های گروهای ساخت شامل پروژه 22 واحدی شهرک قائم جنب سالن شهید بهرامی ، پروژه 144 واحدی شهرک فرهنگیان ،پروژه 40 واحدهای شهرک قائم بلوار شهید دلاوری ، پروژه 170واحدی شهرک ولیعصر سرکان است.

مومیوند گفت: از بین پروژه های گروه های ساخت پروژه 22 واحدی دارای بیشترین پیشرفت فیزیکی است وسایر پروژها در مرحله گرفتن پروانه ساخت هستندکه همکاری و تعامل بیشتر شهرداری ها و نظام مهندسی را می طلبد.

این مسئول  با اشاره به اینکه بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات همکاری  بیشتری داشته باشند اظهار داشت: از طرفی شاهد این موضوع هستیم که جامعه هدف پروژه های نهضت ملی مسکن اقشار متوسط به پایین جامعه هستند ،افرادی  که تاکنون توان خانه دار شدن را نداشته اند بنابراین توان مالی چندانی ندارند از این رو انتظار می رود بانکهای عامل مساعدت بیشتری در عقد قرارداد ها ،گرفتن تضامین وپرداخت تسهیلات با این افراد  داشته باشند.

مدیر بنیاد مسکن تویسرکان افزود: شهر سرکان  جزء شهرهای زیر 25 هزار نفر محسوب می شود و  از طرفی پروژه 170واحدی شهرک ولیعصر در شهر سرکان واقع شده بر اساس  قانون این شهرها می توانند از تسهیلات مسکن روستایی بهره مند شوند.

 وی بیان کرد: تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی جزء ارزانترین و سهل الوصول ترین تسهیلات اعطایی به متقاضیان است که با توجه به وجود پروژه 170 واحدی در شهر سرکان امکان اعطای این تسهیلات به ساخت این پروژه وجود دارد  و در صورت تقاضای متقاضیان این امکان فراهم خواهد شد. 

وی افزود: اکنون تسهیلات مسکن روستایی 350 میلیون تومان با سود 5 درصد است ومابقی سود آن تا سقف 18 درصد را دولت تضمین و پرداخت می کند بنابراین  جزء ارزانترین تسهیلات پرداختی در کشور است که این موضوع شامل پروژه 170واحدی سرکان نیز می شود.

 

موضوع خبر :
  • افتتاح
  • حساب
  • 605
  • متقاضی
  • طرح
  • نهضت
  • ملی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد افتتاح حساب 605 متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان تویسرکان چیست؟

سوال: