مقاوم سازی و نوسازی بیش از 13 هزار واحد مسکن روستایی در همدان

تاریخ ارسال : 1403/03/31

مقاوم سازی و نوسازی بیش از 13 هزار  واحد مسکن روستایی در همدان

مدیر بنیاد مسکن شهرستان همدان از مقاوم سازی و نوسازی 13 هزار و 370 واحد مسکن روستایی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان همدان،  داود سوری گفت:  با توجه به حادثه خیز بودن کشور و وقوع حوادث و بلایای طبیعی  ازجمله سیل و زلزله، همواره  مدیریت بحران از  اولویت ها و سیاست های اصلی دولت ها و دستگاه های اجرایی است که  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان یکی از دستگاه های اجرایی و عضو در مدیریت بحران کشور، برنامه ها و اعتبارات تخصیص یافته را در همین جهت به خدمت گرفته و با برنامه ریزی در چهار مرحله مدیریت بحران شامل پیشگیری ، آمادگی، مقابله و بازسازی همواره نقش بسزایی را در مدیریت حوادث قهری داشته است.

وی افزود: ازجمله اقدامات موثر می توان گام اول مدیریت بحران یعنی پیشگیری را نام برد که بنیاد مسکن به عنوان متولی بخش مسکن روستایی ، با برنامه ریزی  جهت نوسازی و مقاوم سازی  مساکن روستایی همه ساله تعداد 200 هزار واحد مسکن روستایی را با استفاده از تسهیلات مسکن، نوسازی و مقاوم سازی می کند.

سوری با بیان اینکه  در روستاهای شهرستان همدان 78136 نفر شامل 22334 خانوار روستایی در 18439 واحد مسکونی ساکن هستند اظهار داشت:   تاکنون 13370 متقاضی دریافت تسهیلات مسکن روستایی با بانک های عامل شهرستان عقد قرارداد شده اند  و در حال نوسازی و مقاوم سازی  مساکن خود هستند.

وی گفت: شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی شهرستان همدان نسبت به واحدهای موجود 73% است و با احتساب تعداد خانوار فرعی و فاقد مسکن روستایی، این شهرستان نیازمند ساخت 9649 واحد مسکونی در سطح روستاهای شهرستان هستیم.

سوری ادامه داد: امیدواریم با همکاری و ترویج این موضوع  مهم از سوی  نهادهای متولی فرمانداری، بخشداری و دهیاری و شوراهای اسلامی روستاها، متقاضیان باقیمانده هرچه سریعتر با مراجعه به بنیاد مسکن و تشکیل پرونده جهت معرفی به بانکهای عامل ، نسبت به مقاوم سازی مساکن خود اقدام کنند.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان همدان  گفت:اکنون مبلغ تسهیلات مسکن روستایی 350 میلیون تومان با کارمزد 5% و دوره بازپرداخت 20 ساله است.

 

موضوع خبر :
  • مقاوم
  • سازی
  • نوسازی
  • بیش
  • 13
  • هزار
  • واحد
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد مقاوم سازی و نوسازی بیش از 13 هزار واحد مسکن روستایی در همدان چیست؟

سوال: