واگذاری 426 قطعه زمین در نهاوند به متقاضیان نهضت ملی مسکن

تاریخ ارسال : 1403/03/31

واگذاری 426 قطعه زمین در نهاوند به متقاضیان نهضت ملی مسکن

رئیس بنیاد مسکن نهاوند گفت: 426 قطعه زمین برای 758 متقاضی در شهرک امیرکبیر نهاوند برای ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی به متقاضیان واگذار شده است.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان همدان، جلالوند با اشاره به اینکه  در طرح نهضت ملی مسکن مراحل نام نویسی در 8 فاز انجام شد که در مجموع ۸468 نفر  متقاضی مسکن ملی در شهرستان نهاوند نام نویسی  کرده اند،افزود: در بررسی هاو پالایش های انجام شده تعداد 1250 نفر واجد شرایط  بودند ازاین تعداد 365 نفر در شهرک شهید حیدری در قالب  پروژه های بنیاد ساخت حیدری 1 و 2 و3 (274 واحدی  و 46 واحدی و 45 واحدی ) و نیز 493  قطعه زمین رایگان (482 و 11) به گروه‌های ساخت در قالب گروه های 1 نفره (87 قطعه زمین  ویلایی برای نهاد های حمایتی ) ،319 قطعه به 638 نفر در قالب گروه های ساخت 2 نفره   و 11 قطعه زمین  به 33 نفر در قالب گروه های ساخت 3 نفره در مجموع  468 قطعه زمین به تعداد 758 نفر در شهرک امیرکبیر نهاوند واگذار شده  همچنین در شهر فیروزان نیز  41 قطعه به تعداد  123 نفر متقاضی درقالب گروه های ساخت 3 نفره واگذار شده  و  تا کنون 680 نفرهم  انصراف داده اند .

وی ادامه داد همچنین ۲۴ قطعه از زمین‌های تحویلی نهضت ملی در شهرک امیرکبیر به علت واقع شدن در مسیل سیلاب از سایت شهرک حذف شده است.

جلالوند  افزود: قرارداد واگذاری اجاره عرصه به  758 نفر متقاضی گروه ساخت منعقد شده است و  ما بقی نیز بزودی انجام خواهد شد.

وی ابراز داشت:  متقاضیان با این قرار داد با مراجعه به شهرداری و سازمان نظام مهندس نقشه و پروانه خود را دریافت نمایند و پس از آن جهت شروع عملیات ساخت به بانک مسکن جهت دریافت تسهیلات 550 میلیون تومانی  از سوی  بنیاد مسکن معرفی خواهند شد .

مدیر بنیاد مسکن نهاوند  بیان کرد: تا کنون در شهرک امیر کبیر  8 نفر موفق به گرفتن  پروانه ساخت شده و به بانک نیز معرفی شده اندو در حال انعقاد قرار داد هستند .  

وی افزود:   در فیروزان نیز  81 نفر موفق به گرفتن  پروانه ساخت شده که 42 نفر به بانک  معرفی  و 15   نفر آنها عقد  قرار داد شده اند و در مرحله  ساخت هستند.

جلالوند با بیان اینکه   در تمام  پروژه ها زمین رایگان در اختیار متقاضی به صورت اجاره  ۹۹ ساله قرار گرفته است،اظهار داشت:  اما در گروه ساخت احداث بنا به صورت مشارکتی با خود متقاضی و بانک  بوده ولی بنیاد ساخت به دلیل  انبوه سازی  بنیاد مسکن آنها را با آورده متقاضی و مشارکت بانک مسکن احداث و در پایان در اختیار متقاضی قرار می دهد .

وی افزود: تسهیلات بانک مسکن برای هر نفر 550 میلیون تومان است اما  در شهر فیروزان متقاضیان از تسهیلات 350 میلیون تومانی استفاده کردند.

جلالوند ضمن تقدیر از همکاری و تعامل خوب اداره راه و شهرسازی و خدمات ارزنده بانک مسکن تا گفت: این موضوع موجب شده اکنون  ساختمان‌های طرح نهضت ملی مسکن شهرستان نهاوند از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار باشند.

 

موضوع خبر :
  • واگذاری
  • 426
  • قطعه
  • زمین
  • نهاوند
  • متقاضیان
  • نهضت
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد واگذاری 426 قطعه زمین در نهاوند به متقاضیان نهضت ملی مسکن چیست؟

سوال: